Aktualności

Zawody Ujeżdżeniowe 22.05.2016r.

W miniona niedzielę w Towarzyskich Zawodach w Ujeżdżeniu nasi podopieczni zajęli następujące miejsca:

W konkursie L-1:

– miejsce I – Agnieszka Walkowiak na koniu Begin z wynikiem 68,15%

– miejsce III ex aequo Julia Szylak na koniu Johnny i Maya Paszkiewicz na koniu Begin z wynikiem 66,57 %

– miejsce V Katarzyna Zawrotniak na Malwie z wynikiem 66,31 %

Bardzo dobry, wysoko oceniony przejazd odnotowała Zofia Godlewska na Dionizosie, uzyskując wynik 65,98 %, który dałby jej VI miejsce w konkursie, jednak przejazd uznano za treningowy (po uprzedniej eliminacji wynikającej z opuszczenia czworoboku). Równie udany przejazd wykonała Ewa Koper na Dionizosie, niestety pomyłka w zagalopowaniu pozwoliła zająć tej parze VIII miejsce z wynikiem 65 %.  Warto zaznaczyć, że dla wszystkich poza Julią zawodniczek były to pierwsze zawody wyjazdowe – tym bardziej gratulujemy udanych przejazdów! Zdecydowanie poniżej możliwości udał się przejazd Karoliny Jarmonik na klaczy Mousie, która najprawdopodobniej zestresowała się ilością głaszczących ją dzieci w stajni (jest to kuc „po przejściach”, nie przepadający za towarzystwem osób nie umiejących obchodzić się z końmi) , podczas przejazdu była spięta, nie współpracowała z jeźdźcem, a także pomyliła się w zagalopowaniu, w efekcie para uplasowała się w połowie stawki – na X miejscu z wynikiem 58,68 %. W konkursie sklasyfikowano 21 par, tym bardziej gratulujemy wszystkim przygotowywanym przez nas zawodnikom wspaniałych wyników i zajętych wysokich miejsc.

Dressage Dreams zawody w ujezdzeniu 22.05.2016

W nieoficjalnym konkursie L-0 (dla najmłodszych zawodników) pierwsze miejsce zajęła przygotowywana przez nas dziesięcioletnia Aniela Bociek na Mousie – wielkie brawa dla naszej małej zawodniczki!

jazda konna Poznan trening ujezdzeniowy jezdzciw i koni Poznan (10)

Konkursie L-3  był dla nas (poza startem Artura i Malwy) konkursem debiutów:

– para Artur Ankiewicz i Malwa – wiadomo! 😉 – zajęła III miejsce z wynikiem 64,54 %

– Rusłan – czterolatek, będący od 3 miesięcy w regularnym treningu, jak na swoje pierwsze zawody całkiem przyzwoicie się zaprezentował, uzyskując pod Anną Wieczorkiewicz wynik 61,3 % i VIII miejsce w konkursie

– Bakalia, również pierwszy raz na zawodach, zaprezentowała się niestety poniżej swoich możliwości i poziomu wyszkolenia – stres związany z pierwszym wyjazdem w nowe miejsce spowodował, że klacz nie pozwalała prowadzić się pomocami, uciekała, rżała – w efekcie para Anna Wieczorkiewicz i Bakalia zajęła  XIII miejsce z wynikiem 57,5 %

– Mr. Hattori pod Arturem Ankiewiczem wypadł poniżej swoich możliwości i wyszkolenia, para ta po udanych startach w skokach w sezonie jesienno – zimowym dopiero zgrywa się do startów w konkursach ujeżdżenia. Wynik tej pary 56,36 % i XV miejsce w konkursie.

– i tak zwany gwóźdź programu 😉 czyli Harfa pod Arturem Ankiewiczem – w przypadku tej trudnej, nerwowej, dominującej klaczy „po przejściach” samo ukończenie przejazdu jest już sporym sukcesem i zapewne czeka tą parę jeszcze wiele nieudanych startów, zanim klacz pozwoli się na czworoboku spokojnie prowadzić w skupieniu na pomocach jeźdźca, a nie na chęci ucieczki przed wszystkim. Para uzyskała wynik 52,95 % zajmując 18 miejsce.

W konkursie sklasyfikowano 20 par.

Pomimo popełnionych błędów i pomyłek, wyjazd był dla nas bardzo udany – obfitował w piękne wyniki i wysokie miejsca w konkursach, ale przede wszystkim pozwolił młodym zawodnikom zdobyć kolejne szlify na czworobokach, a niedoświadczonym koniom – nabrać pierwszych doświadczeń w startach.

Jeżeli nie masz swojego konia, a chcesz z powodzeniem startować w zawodach ujeżdżeniowych i osiągać sukcesy – Szkoła Dresażu Dressage Dreams oferuje dobrze wyszkolone konie ujeżdżeniowe i profesjonalne przygotowanie do pierwszych startów, transport koni i opiekę trenerską podczas zawodów. Oferujemy także trening koni oraz trening par koń + jeździec z dojazdem do klienta.  OFERTA <<<

Szkola dresazu Dressage Dreams Poznan

Galeria zdjęć z wyjazdu: GALERIA FOTO

error: Content is protected !!