Aktualności

VI Zawody w Ujeżdżeniu „O Złoty Róg Białego Jednorożca”

Serdecznie zapraszamy na kolejne, szóste już zawody z cyklu „O Złoty Róg Białego Jednorożca” zawody w ujeżdżeniu, które odbędą się w niedzielę 11 października o godz. 11:00. Rozegramy dwa konkursy:

– z autorskim programem L-0 bez galopu dla mniej doświadczonych w tej dyscyplinie zawodników czy koni, na czworoboku 20 x 40 m

– z programem Próby Caprillego na czworoboku 20 x 60 m, w którym oprócz elementów ujeżdżeniowych kl. L  do pokonania będą cavaletti w półsiadzie oraz niewysokie koperta i stacjonata.

Sędzią będzie p. Monika Warych, która sędziuje większość zawodów regionalnych i towarzyskich w naszym województwie.

Zawody mają charakter wewnątrzklubowy i mają na celu przygotowanie do pierwszych startów w tej dyscyplinie na zawodach oficjalnych, a więc m.in.  zapoznanie się z przepisami PZJ, sprawdzenie swoich sił na czworoboku w warunkach zawodów przed publicznością, test umiejętności nauczenia się programu na pamięć 😉 , a dla bardziej doświadczonych jeźdźców – bardzo ciekawą próbę połączenia elementów ujeżdżenia z niewysokimi skokami przez przeszkody. Uzyskane w arkuszach ocen uwagi sędziego będą stanowiły dla jeźdźców wytyczne do dalszej pracy nad doskonaleniem swoich umiejętności. Organizując tego typu zawody mamy także nadzieję na zaszczepienie pasji do ujeżdżenia w kolejnych młodych (wiekiem lub duchem) jeźdźcach.

Po zawodach tradycyjnie zapraszamy do wspólnej biesiady przy ognisku.

Serdecznie zapraszamy na wspólną imprezę – zawodników, ich rodziców / przyjaciół oraz publiczność!

Plakat Zawody mniejsze

 

error: Content is protected !!