Aktualności

Szkolenie z Arthurem Kottasem – Heldenbergiem 11.06.2016r. Wrocław Partynice

„My wybraliśmy konia, ale koń nie wybrał nas.”

„Wszystkie konie rodzą się z dobrym pyskiem. Problemy są zawsze winą człowieka.”

” Koń bez jeźdźca pozostaje koniem, natomiast jeździec, żeby być jeźdźcem, potrzebuje konia.”

To tylko niektóre „złote myśli”,  które usłyszeliśmy podczas  szkolenia dniu 11.06.2016r.  z Arthurem Kottasem – Heldenbergiem, wieloletnim jeźdźcem, a później dyrektorem Hiszpańskiej Szkoły Jazdy w Wiedniu. Mieliśmy okazję oglądać treningi 8 par: jeźdźców w różnym wieku i konie na różnym etapie wyszkolenia. Trener zwracał uwagę przede wszystkim na stabilny, elastyczny kontakt z pyskiem konia, właściwy moment użycia pomocy, precyzję poruszania się po czworoboku. Podkreślał, jak ważny jest prawidłowy dosiad jeźdźca.

Oprócz pracy nad najbardziej „kłopotliwymi” dla danej pary elementami, trener starał się polepszyć jakość komunikacji jeźdźca z koniem, czytelność wydawanych sygnałów, zwrócić uwagę na przyjazne podejście do naszego partnera – konia, aby uczynić go szczęśliwym ze współpracy sportowcem.

Niestety mogliśmy wziąć udział tylko w jednym dniu szkolenia, i choć nie mogliśmy zobaczyć efektu finalnego treningów w niedzielę, mieliśmy przynajmniej okazję choć trochę poznać „na żywo”  filozofię i metody treningowe tego wybitnego jeźdźca i szkoleniowca.

20160611_092315

error: Content is protected !!