Kursy i szkolenia

Szkolenie dosiadowe cz.I

Cz. I Dosiad – stabilny, elastyczny, w równowadze

Czujesz, że od wymarzonej harmonii z koniem dzieli Cię cała wieczność? W kłusie ćwiczebnym Twoim ciałem rzuca na wszystkie strony i nie wiesz, za którą jego część zabrać się najpierw? Stale słyszysz „rozluźnij rękę” –  jednak w dalszym ciągu nie dowiedziałaś się, jak to zrobić? Od roku bezskutecznie próbujesz się rozluźnić w galopie i wciąż nie wychodzi – kolana same się zadzierają do góry i nic nie możesz na to poradzić? Ciągle słyszysz od instruktora, że masz opuścić pięty w dół, ale nawet nie wiesz, dlaczego?

Za większość Twoich problemów najczęściej odpowiadają:

 • brak prawidłowego oparcia w strzemionach
 • brak równowagi
 • niewykształcone mięśnie niezbędne do utrzymania stabilności dosiadu
 • brak świadomości swojego ciała
 • nieprawidłowe ułożenie poszczególnych części ciała w siodle
 • asymetrie w dosiadzie
 • źle wyszkolony koń.

Na naszym szkoleniu zdiagnozujemy Twoje podstawowe problemy dosiadowe, uświadomimy Ci, z czego one wynikają, a także otrzymasz narzędzia do ich korekty. Dowiesz się, jaki wpływ mają Twoje błędy dosiadu na komunikację z koniem, a także, jak ważnym elementem prawidłowego dosiadu jest dobrze wyszkolony koń.

Plan szkolenia:

sobota:

godz. 8:45 – 10:00

Teoria + ćwiczenia na sali szkoleniowej lub na dworze

Nie będzie to kolejny wykład o prawidłowym dosiadzie – teorię na ten temat znajdziesz w literaturze. Zajmiemy się praktycznym omówieniem zagadnień wspomnianych powyżej i przekonamy się o nich „na własnej skórze” 😉 – żeby podczas popołudniowych treningów na koniu mniej gadać, a więcej ćwiczyć!  

od godz. 10:30 – treningi dosiadowe

godz. 13:00 – 14:00 – przerwa obiadowa

od godz. 15:00 – treningi dosiadowe

NIEDZIELA:

od godz. 9:00 – treningi dosiadowe

godz. 12:00 – 13:00 – przerwa obiadowa

od godz. 14:00 – treningi dosiadowe

Treningi odbywają się na krytym lonżowniku, z „trybuną” dla obserwatorów.

Temat przewodni treningów sobotnich: równowaga, oparcie w strzemionach, siła, diagnoza i korekta błędów dosiadu, asymetrii

Treningi niedzielne – elastyczność, rozluźnienie, wyczucie, podążanie za ruchem konia.

Co wyróżnia nasze szkolenia dosiadowe?

 • do dyspozycji uczestników są dobrze wyszkolone, prawidłowo umięśnione konie, regularnie pracujące na lonży, a więc z prawidłową równowagą w ruchu na kole i regularnym, płynnym ruchem we wszystkich chodach (na koniu sztywnym, wygiętym na zewnątrz, z odwrotnie ustawionym grzbietem – nauka dosiadu, zwłaszcza w pełnym siadzie, mija się z celem!)
 • prowadząca szkolenie jest czynną zawodniczką ujeżdżenia od 2001 roku, z II klasą sportową i startami do klasy C, która oprócz treningu jeźdźców (uprawnienia instruktorskie od 2001 roku), na co dzień zajmuje się sportowym treningiem koni – a więc wiedza o dosiadzie nie pochodzi tylko z podręczników, a przede wszystkim z ponad 15-letniego,  zdobywanego w Polsce i w Niemczech doświadczenia i analizy wpływu dosiadu na trening konia oraz wpływie wyszkolenia konia na dosiad jeźdźca.

Cena zawiera:

 • 2 indywidualne 45-minutowe treningi dosiadowe (jeden w sobotę, drugi w niedzielę)
 • zajęcia teoretyczno – praktyczne
 • obserwacja treningów innych uczestników
 • zeszyt do notatek
 • kawa, herbata, słodki poczęstunek

Nocleg w pokoju gościnnym na terenie ośrodka: 50 zł / os.

(zakwaterowanie w 2-3 osobowych pokojach gościnnych nad stajnią, dwie łazienki na 4 pokoje, wspólna, w pełni wyposażona kuchnia).

Obiad: 25 zł / os.

Terminy

Zgłoszenia:

Zgłoszenia prosimy kierować drogą mejlową na adres: biuro@dressagedreams.pl, podając: imię, nazwisko, wzrost i przybliżoną masę ciała, kontaktowy numer telefonu, w przypadku osób niepełnoletnich – wiek. Mile widziane opisanie w kilku słowach swojego dotychczasowego doświadczenia jeździeckiego. W odpowiedzi na mejla otrzymacie Państwo potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia, informację na temat wpłaty zadatku oraz sposobu i terminu płatności za szkolenie.

error: Content is protected !!