Aktualności

Po zawodach…

11 października br. rozegraliśmy VI Zawody w Ujeżdżeniu „O Złoty Róg Białego Jednorożca”, które miały charakter zawodów wewnątrzklubowych.

Zawodnicy rywalizowali w dwóch konkursach:  z Próbą Caprillego – interesujące połączenie ujeżdżenia z pokonaniem niewysokich przeszkód i drążków oraz z programem L-0 bez galopu – dla jeźdźców lub koni na niższym poziomie wyszkolenia.

Sędzią zawodów była pani Monika Warych.

Zawodom, poza piękną jesienną pogodą, dopisała wspaniała atmosfera sportowej, życzliwej rywalizacji.

IMG_5306

Organizowane przez nas zawody wewnątrzklubowe mają na celu zapoznanie naszych jeźdźców z atmosferą panującą na zawodach, przepisami i zasadami rywalizacji w tej dyscyplinie, sprawdzenie swoich sił na czworoboku konkursowym, a uwagi sędziego zawarte w arkuszach ocen mają stanowić wytyczne oraz dodatkową motywację do dalszej pracy. Poprzez udział w tego typu imprezach jeźdźcy uczą się radzić sobie ze stresem startowym, nabierają rutyny, a także doświadczenia w nauczeniu się na pamięć programów. Organizując takie zawody mamy tez nadzieję na zaszczepienie w kolejnych osobach pasji do ujeżdżenia i odkrywanie nowych talentów w tej dyscyplinie (również wśród koni 😉 ). Zawodnicy mają także okazję do poznania dyscypliny „od drugiej strony” pełniąc w poszczególnych konkursach funkcję sekretarzy.

Poniżej znajdują się wyniki zawodów oraz link do galerii zdjęć z wydarzenia, tymczasem chcielibyśmy podziękować sędziemu za to, że zechciała poświęcić nam czas (zwłaszcza uwzględniając prawie zimowe temperatury), wszystkim zawodnikom za wzorowe przygotowanie siebie i koni do startów, publiczności, że wytrwała z nami do końca przejazdów oraz sekretarzom za ich pracę. Kolejne zawody planujemy na wiosnę 2016r. – tym razem z programami dowolnymi do muzyki 🙂

 

Winiki 6 zawody w ujezdzeniu poznan s

GALERIA FOTO

Osoby zainteresowane treningiem ujeżdżeniowym, przygotowaniem do zawodów lub egzaminów na odznaki jeździeckie, na koniu własnym lub naszym zapraszamy do zapoznania się z naszą OFERTĄ.

Przygotowywani przez nas zawodnicy z powodzeniem startują w zawodach ujeżdżeniowych zajmując czołowe miejsca oraz zdają egzaminy na SOJ i BOJ. Zajmujemy się także treningiem koni, w tym przygotowaniem do jazdy bez ogłowia / na cordeo. Serdecznie zapraszamy.

error: Content is protected !!