O mnie

ANNA WIECZORKIEWICZ – zawodnik i trener ujeżdżenia

Czynna zawodniczka dyscypliny ujeżdżenia z II klasą sportową, uczennica Mariana Kowalczyka, sędzia III klasy w dyscyplinie ujeżdżenia i skoków.

Jeździć konno zaczęła w 1994 roku na Hipodromie Wola w Poznaniu. Starty w zawodach ujeżdżeniowych rozpoczęła na klaczy Irma w 2001 r.  startując w kl. N, od tego czasu nieprzerwanie związana ze sportem ujeżdżeniowym.  Najważniejsze osiągnięcia sportowe:

 • tytuł Akademickiego Wicemistrza Poznania 2002 r.
 •  tytuł II wicemistrza UAM w Ujeżdżeniu 2002 r.
 • tytuł II Wicemistrza Wielkopolski Seniorów w Ujeżdżeniu  2012r.
 • IV miejsce w II Mistrzostwach Kraju w Jeździe bez Ogłowia 2015r.
 • uzyskanie II klasy sportowej w ujeżdżeniu (2015r.).

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE 2015 r. <<<

trening-ujezdzeniowy-jezdzcow-i-koni-dressage-dreams-poznan

Anna Wieczorkiewicz i Darjeeling – Hipodrom Wola Poznań 2015 r.

Doświadczenie jeździeckie zdobywała w Niemczech i w Polsce dosiadając  łącznie ok. 200 koni. Na swoim koncie ma udane starty w ujeżdżeniu na 11 koniach w kl. L-C oraz  bez ogłowia. Stale się rozwija poprzez udział w szkoleniach i klinikach z trenerami polskimi i zagranicznymi :

 • A. Fremming (2000r.)
 • J. Bemelmans (2001r.)
 • Wacław  Pruchniewicz (2001r., 2002 r., 2004r.)
 • Andrzej Sałacki (2004r.)
 • Gerd Heuschmann (2013r.),
 • Małgorzata Hansen (2014 r.)
 • Arthur Kottas – Heldenberg (2016r.)
 • Manolo Mendez (2016r.)
 • i in.

kowalczyk

Z trenerem p. Marianem Kowalczykiem – 2014 r.

POKAZY / ZAWODY BEZ OGŁOWIA:

 • Pokaz ujeżdżenia bez ogłowia – koń Begin – Hubertusowe Zawody w Skokach przez Przeszkody Poznań – Wola 04.11.2013r.
 • Pokaz ujeżdżenia bez ogłowia „pas de deux” –  Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody – Rychlik – koń Begin – 08.06.2014r.
 • Pokaz ujeżdżenia bez ogłowia – klub Jeździecki Equarius – koń Begin – 18.03.2015r.
 • IV miejsce w II Mistrzostwach Kraju w Jeździe bez Ogłowia – koń Begin – Wrocław Partynice 25-25.04.2015r.

bez oglowia wroclaw

II Mistrzostwa Kraju w Jeździe bez Ogłowia – Wrocław Partynice 2015r.

Przygotowała do udziału w zawodach 13 zawodników, którzy czynnie startują w zawodach ujeżdżeniowych różnej rangi.

Osiągnięcia sportowe moich podopiecznych 2016 <<<

  Autorka wielu publikacji na temat treningu ujeżdżeniowego i sportowego w ogóle. Na treningach wymagająca, konsekwentna, zaangażowana, prywatnie jest osobą ambitną, konsekwentnie dążącą do celu, obdarzoną dużym poczuciem humoru.

mwlkp

Podopieczni – Mistrzostwa Wielkopolski Amatorów w Ujeżdżeniu 2016 r.

Trening ujeżdżeniowy jeźdźców i koni Poznań:  OFERTA <<<

O DRESSAGE DREAMS

Szkoła Dresażu Dressage Dreams powstała w 2011 roku jako realizacja marzeń jej założycielki, Anny Wieczorkiewicz, o rozwoju ujeżdżenia w Wielkopolsce oraz o poszerzaniu kręgu miłośników tej dyscypliny.

U nas, niezależnie od tego, czy posiadasz własnego konia czy nie, możesz pod okiem profesjonalistów rozpocząć przygodę z ujeżdżeniem – skorygować błędy dosiadu i użycia pomocy, poznać zasady poruszania się po czworoboku ujeżdżeniowym i oceniania poszczególnych figur przez sędziów, nauczyć się poprawnie wykonywać elementy poszczególnych klas, a przede wszystkim nauczyć się jak osiągnąć z koniem upragnione porozumienie i harmonię.

Oferta koni ujeżdżeniowych do dzierżawy <<<

Oprócz treningów na koniu organizujemy również kursy, wykłady, pokazy i warsztaty na temat wszystkiego, co związane z ujeżdżeniem i jeździectwem w ogóle.

Oferta – kursy i szkolenia Poznań <<<

Regularnie organizujemy na terenie naszego ośrodka zawody wewnątrzklubowe w ujeżdżeniu, a do ich sędziowania zapraszamy uznanych w regionie sędziów – w ten sposób nasi uczniowie poznają przepisy dyscypliny nie tylko w teorii, ale również „w praktyce”, oswajają się z atmosferą zawodów, uczą się panować nad stresem, a cenne uwagi sędziów na arkuszach sędziowskich stanowią wytyczne do dalszej pracy.

czworobok-dressage-dreams 

Staramy się stworzyć naszym uczniom jak najlepsze warunki zarówno do jeździeckiego rozwoju w kierunku ujeżdżenia, jak i do poznania i pokochania tej dyscypliny – tak jak to się stało w naszym przypadku.

NASZE TRENINGI

Czy masz wrażenie, że od miesięcy, a może i lat Twoje umiejętności jeździeckie są na tym samym poziomie? Jeździsz i jeździsz i wciąż nie wiesz czym różni się zebranie konia od ustawienia go na pomoce? Instruktor powtarza „jedź wewnętrzną łydką na zewnętrzną rękę”, a Ty wciąż nie wiesz co to naprawdę oznacza? Czujesz, że nie osiągasz z koniem upragnionej harmonii i jedności, że wasze zdania podczas treningu są podzielone, a koń jest znudzony i pracuje niechętnie? Zastanawiasz się, dlaczego tylko co trzecie wykonane przez Ciebie przejście czy zatrzymanie wychodzi dobrze, ale instruktor nie tłumaczy dlaczego tak się dzieje i co robić, by wychodziło lepiej?

A może masz własnego konia i podobne doświadczenia z instruktorami? Lub przeglądając Wasze zdjęcia sprzed roku, dwóch, trzech… dochodzisz do wniosku, że nic się nie zmienia ani w koniu ani w Tobie?

Jeżeli znane są Ci te historie i chcesz się nareszcie zacząć na treningach czegoś uczyć – zapraszamy do Szkoły Dresażu Dressage Dreams w Poznaniu. U nas dowiesz się, jak prawidłowo rozluźnić konia przed właściwym treningiem (a z pewnością nie jest to bieganie kłusem wzdłuż ściany) oraz jak pielęgnować konia sportowego przed i po jeździe. Każdy nasz koń rozpoczyna przygodę z treningiem od pracy z ziemi metodą join-up według Monty Robertsa – w ten sposób pracujemy nad jego zaufaniem do człowieka dążąc, by pracując z nami jednocześnie dobrze się bawił. U nas trening to trening, przez całą godzinę dowiadujesz się jak jeździć, żeby jeździć dobrze, każda jazda jest dodatkowo na końcu podsumowana. Treningi prowadzone są na profesjonalnym czworoboku ujeżdżeniowym o wymiarach 20 x 60 m, a zimą na hali o wymiarach 36 x 36 m.

TRENING UJEZDZENIOWY POZNAN

NASZE METAMORFOZY

Jeżeli koń pod wpływem treningu pięknieje, jest to najlepszy dowód na to, że trening prowadzony jest prawidłowo. W połączeniu z racjonalnym żywieniem powoduje, że koń rozwija umięśnienie całego ciała, a jego górna linia staje się okrągła. Poniżej przykładowe „metamorfozy” koni trenowanych przez nas.

Metamorfozy kolaz

LITERATURA

Wszystkie niżej przedstawione książki, obok czasopism w wielu językach, są dostępne w naszej „czytelni” – zachęcamy do lektury w ramach odpoczynku po treningu.

error: Content is protected !!