Aktualności

Druga edycja Mutowo Dressage Cup

Miniony weekend był dla nas bardzo pracowity. W sobotę 07.06. braliśmy udział w drugiej edycji Mutowo Dressage Cup, by po powrocie jeszcze tego samego dnia wyruszyć z Beginem i Johnnym na pokaz ujeżdżenia bez ogłowia podczas zawodów skokowych w Rychliku (relacja w osobnej aktualności).

Podczas sobotnich zawodów Artur Ankiewicz na Johnnym zaprezentowali dwa bardzo poprawne przejazdy w konkursie kl. L (program L-3). Sędzia docenił pracę włożoną przez zawodnika i konia, która poskutkowała wyższymi niż ostatnio wynikami – przejazdy były dokładniejsze i bardziej dynamiczne. Artur jako jedyny reprezentant płci męskiej w konkursie (i w całych zawodach) został udekorowany podwójnym flot i wykonał dodatkową rundę honorową 😉 Drugi koń, startujący w konkursie kl. N (program N-2) Darjeeling, również pokazał, na co go stać, niestety już nie od tej pozytywnej strony. Na rozprężalni zachowywał się – jak na swoje możliwości – bardzo przyzwoicie. Niestety tuż przed startem powiewający na dość silnym wietrze namiot wyczerpał jego pokłady cierpliwości i koń zupełnie odmówił współpracy na czworoboku – podczas pierwszego przejazdu myślał wyłącznie o tym, jak by tu jak najszybciej znaleźć się znów w boksie, w drugim przejeździe pozwalał się już jako tako prowadzić. Wielka szkoda, bo mimo, że program jest dość trudny i kręty, para mogła pokazać o wiele więcej. Niestety pracując z końmi z trudną przeszłością wiele czasu musi minąć, zanim zaczną one prezentować na zawodach pełnię swoich możliwości i wyszkolenia.

Pragniemy podziękować organizatorowi – Stajni Mutowo za kolejne bardzo dobrze zorganizowane, rozegrane w przyjaznej atmosferze zawody.

Poniżej link do krótkiej galerii zdjęć z naszymi końmi w Mutowie:

 

GALERIA FOTO


 

IMG_0132

error: Content is protected !!