Oferta

Kurs doszkalający dla instruktorów

Szkolenie dla instruktorów jazdy konnej – poziom I

Dla kogo?
Szkolenie przewidziane jest przede wszystkim dla osób, które posiadają już doświadczenie w pracy instruktora jazdy konnej i chciałyby udoskonalić swój warsztat i wzbogacić wiedzę, jeżeli jednak dopiero planujesz rozpocząć pracę instruktora – również dużo skorzystasz. (Uwaga, jest to kurs doszkalający, a nie kurs na instruktora zakończony wydaniem uprawnień!)

Termin:
04. – 12.07.2018 (9 dni)

Program:
Blok I: 04 – 07 lipca oraz 09 -12 lipca
obserwacja jazd i treningów jeźdźców na różnym poziomie zaawansowania (od początkującego do kl. P w ujeżdżeniu), podzielonych tematycznie na : dosiadowe, ujeżdżeniowe, skokowe, wszechstronne; ok. 4-5 treningów każdego dnia. Każdy trening jest wspólnie omawiamy. Po 2 dniach obserwacji uczestnicy prowadzą zajęcia samodzielnie, według wskazówek i pod okiem naszych trenerów.

Blok II: 08 lipca – całodzienny kurs „podstawy prawidłowego lonżowania koni”
Prezentacja prawidłowego lonżowania z omówieniem aspektów związanych z:
• wyposażeniem konia i lonżującego do pracy
• prawidłowym prowadzeniem konia do pracy na lonży
• poprawnym trzymaniem lonży i bata
• posługiwaniem się pomocami podczas lonżowania (lonża, bat, głos, pozycja lonżującego)
• prawidłowym podejściem do konia i zmianą kierunku
(ok. 45 minut)
Ćwiczenia w grupie wszystkich uczestników bez konia:
• używanie bata do lonżowania (ćwiczenia na sztucznym koniu)
• zwijanie i rozwijanie lonży
(ok. 30 minut)
Ćwiczenia lonżowania konia: każdy uczestnik lonżuje pod okiem trenera (w grupach 2-3 osobowych) 3 różne konie, po 30 minut każdego konia, trener koryguje użycie pomocy, pozycję lonżującego wobec konia, sposób wydawania komend, poruszanie się lonżującego po okręgu, trzymanie, zwijanie i rozwijanie lonży i inne aspekty wymagające korekty).

Blok III: 09 – 12 lipca
treningi indywidualne dla uczestników szkolenia
Każdy uczestnik ma w tych dniach jeden trening indywidualny dziennie (dla osób na wystarczającym poziomie umiejętności do dyspozycji są konie sportowe) – dosiadowy, ujeżdżeniowy, skokowy, wszechstronny, ew. bez ogłowia. Pracujemy nad dosiadem, prawidłowym użyciem pomocy, komunikacją z koniem w myśl zasady, że instruktor nie nauczy jeźdźca więcej, niż sam potrafi. Pozostali uczestnicy obserwują treningi, uczą się, wyciągają wnioski.

Dodatkowo przez cały czas trwania szkolenia codziennie zajęcia teoretyczno – praktyczne:
– prawidłowy dosiad i jego ogromne znaczenie dla skutecznej i bezpiecznej jazdy konnej: omówienie jak wygląda prawidłowy dosiad, jak widzieć linie wyznaczające prawidłowy dosiad na poruszającym się zestawie koń + jeździec, jak korygować dosiad u ucznia, ćwiczenia bez konia, mini-siłownia: wzmacnianie mięśni niezbędnych do utrzymania właściwej sylwetki na koniu
– pomoce jeździeckie + ćwiczenia bez konia w parach i solo (oprócz solidnej dawki wiedzy – kupa śmiechu gwarantowana 🙂 )
– szkolenie jeźdźców w różnym przedziale wiekowym (nauka poprzez zabawę, nauka podstaw, zaawansowane szkolenie jeźdźca, w jakim wieku wprowadzić wiedzę o psychologii, relacjach z koniem itd.)
– szkolenie jeźdźca bez szkody dla konia czyli jak nauczać jeździectwa, aby klient był zadowolony, a koń zdrowy i szczęśliwy
– jak prowadzić ciekawe, urozmaicone zajęcia, jak budować zaangażowanie u uczniów
– jak skuteczniej docierać ze swoją wiedzą do uczniów – prawidłowa komunikacja z podopiecznym, wykorzystanie przeróżnych narzędzi: wizualizacji, porównań, plansz i rysunków, demonstracji, notatek, zamiany ról, podsumowania
– sprzęt jeździecki i jego prawidłowe dopasowanie i użycie

– pokaz jazdy z bieżącym omówieniem najczęściej popełnianych błędów w komunikacji z koniem
– bezpieczeństwo podczas prowadzenia zajęć, różne rodzaje ubezpieczeń w jeździectwie
– trochę niezbędnych informacji o przepisach, regulamin odznak jeździeckich itd.

Cena:
Cena 9-dniowego szkolenia to 1950 zł i obejmuje:
– 8 noclegów w pokojach 2-4 osobowych nad stajnią na terenie ośrodka
– 4 treningi indywidualne (09-12 lipca)
– warsztaty z lonżowania koni (prezentacja, ćwiczenia bez konia, 3 półgodzinne lekcje lonżowania konia)
– zajęcia z prowadzeniem jazd i treningów, prowadzenie zajęć pod okiem naszego instruktora (04 – 07 lipca oraz 09 -12 lipca)
– codziennie zajęcia teoretyczno-praktyczne
– skrypt szkoleniowy z ćwiczeniami i zadaniami dla jeźdźców na różnych etapach wyszkolenia
– podsumowanie każdego uczestnika obejmujące umiejętności własne (dosiad, pomoce – nad czym należy dalej pracować) oraz umiejętności prowadzenia jazd (co poprawić w komunikacji z uczniami, jakie błędy dosiadu i pomocy należy nauczyć się dostrzegać itd.).
– ubezpieczenie NNW
Podana cena nie zawiera wyżywienia.
Możliwość dokupienia dodatkowych treningów indywidualnych w okresie 04 – 08 lipca.
Możliwość przyjazdu z własnym koniem (ilość miejsc ograniczona).
Oferta szkolenia skierowana jest do osób pełnoletnich.
Ilość miejsc mocno ograniczona (maksymalnie 6 osób na jednym szkoleniu).

O prowadzących:
Anna Wieczorkiewicz – zawodniczka kl. C w ujeżdżeniu, z II klasą sportową, instruktor jeździectwa od 2001 roku.
Artur Ankiewicz – SOJ, zawodnik skoków przez przeszkody i ujeżdżenia, w jednej i drugiej dyscyplinie również bez ogłowia, instruktor jeździectwa od 2013 roku.
W swojej pracy szkoleniowej kładą nacisk przede wszystkim na prawidłowy dosiad, gwarantujący skuteczną i bezpieczną jazdę konną, a także na prawidłową relację z koniem, ze szczególnym uwzględnieniem znalezienia powodów, dla których koń zachowuje się inaczej, niż oczekuje jeździec oraz wyeliminowania tych powodów (a nie wyeliminowania niepożądanych zachowań konia, tak jak to ma miejsce w większości szkółek jeździeckich). W pracy wykorzystują stale poszerzaną wiedzę i doświadczenie z zakresu psychologii, mechanizmów uczenia się, skutecznych sposobów docierania z wiedzą do jeźdźca, motywacji ucznia, przywiązując przy tym dużą wagę do psychicznego i fizycznego komfortu pracy konia.
Więcej o nas na:
https://www.facebook.com/DressageDreamsPoznan/

Rezerwacje miejsc:
Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą mejlową na adres: anna.wieczorkiewicz@dressagedreams.pl, w głoszeniu prosimy podać imię, nazwisko i wiek uczestnika, mile widziany krótki opis umiejętności jeździeckich oraz posiadane doświadczenie w pracy instruktora.
Potwierdzeniem rezerwacji miejsca jest wpłata zadatku. O rezerwacji decyduje kolejność wpłat.

Serdecznie zapraszamy!

W przygotowaniu: szkolenie dla instruktorów – poziom II, szczegóły wkrótce.

error: Content is protected !!